Gdzie w Warszawie chcą mieszkać obcokrajowcy? Cz. 1

Lip
2013
09

opublikowano przez w Blog

Brak komentarzy

14_N9M7603

 Fot. Hanna Długosz, stylizacja: Anna Tyślerowicz

W Polsce pracuje dzisiaj ponad 40 tys. cudzoziemców, z czego znaczna część przebywa w Warszawie. Najczęściej są to pracownicy międzynarodowych firm lub dyplomaci. Gdzie najczęściej decydują się wynająć mieszkanie dla siebie i swojej rodziny? Jakie dzielnice i osiedla są najpopularniejsze? Sprawdziliśmy to.

Pierwsze miejsca zajęły dzielnice: Mokotów, Centrum z Powiślem i Sadyba z Wilanowem.

Zaczynamy od Mokotowa:

Bliskość centrum, zieleń, nowe inwestycje wykończone w wysokim standardzie z garażem podziemnym, a także modne restauracje i kawiarnie to główne zalety tej dzielnicy.

Oferta nieruchomości na Mokotowie jest bardzo bogata. Wysoko na liście ulubionych adresów obcokrajowców jest osiedle Eko Park przy Polach Mokotowskich. Niska, spójna zabudowa. Ciekawa architektura. Singiel łatwo dojedzie stąd do Centrum, a rodzina z dzieckiem ma gdzie pójść na spacer. Ponadto, na osiedlu są dostępne dla mieszkańców małe sklepy spożywcze, szkoła językowa dla dzieci,  spa, restauracje.

Przeważają mieszkania z dwiema sypialniami o powierzchni  85 – 120m2. W ofercie są również  penthouse’y  z przestronnymi, prywatnymi tarasami.  Większość mieszkań wykończonych jest w wysokim standardzie i w pełni wyposażonych.

Apartamentowiec przy ul. Chodkiewicza1

80-metrowy apartament (Eko-Park)2

230-metrowy penthouse3

Inwestycja Mondrian House, ulica Ludowa

Inny cieszący się zainteresowaniem adres to okolice parku Morskie Oko oraz Łazienek Królewskich. Tam znajdziemy Inwestycję Mondrian House przy ulicy Ludowej.

Nowoczesny apartamentowiec z całodobową ochroną, elegancką recepcją, basenem z klubem fitness oraz przygotowaną specjalnie salą, którą można wynająć na przyjęcia prywatne lub  businessowe. Znajdziemy tu przestronne, wykończone w najwyższym standardzie apartamenty. Osoby, dla których bezpieczeństwo i komfort są głównym kryterium wybiorą apartamenty przy Morskim Oku.

Apartament ul. Ludowa4

Apartament ul. Ludowa5

Dużą popularnością wśród obcokrajowców cieszą się również apartamenty zlokalizowane przy Łazienkach Królewskich, na ul. Parkowej i Podchorążych. Wykończone w wysokim standardzie eleganckie mieszkania z widokiem na jeden z najpiękniejszych warszawskich parków to dobry adres dla wszystkich ceniących spokój i prestiżową lokalizację.

Elegancki apartament przy ul. Podchorążych6

 

Osiedle Marina Mokotów

Eleganckie osiedle zamknięte na Mokotowie otoczone zielenią, idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Obcokrajowcy cenią tu sobie kameralną atmosferę, całodobową ochronę oraz wysoki standard wykończenia budynków. W ofercie znajdują się apartamenty i domy.

Starannie wykończone mieszkanie na osiedlu Marina Mokotów8

Widok na osiedle Marina Mokotów9

Już niedługo ciąg dalszy i przykłady wybranych inwestycji w Centrum  i na południu Warszawy!

Zostaw Komentarz